Jdi na obsah Jdi na menu
 


HASICI

19. 5. 2007
Ministerstvo vnitra - generální ředitelství HZS ČR
Kloknerova 26, pošt. přihr. 69, 148 01 Praha 414
Telefon - spojovatelka: 974 811 111

ObrazekObrazek

Základním posláním Hasičského záchranného sboru ČR je chránit životy, zdraví obyvatel a majetek před požáry a poskytovat účinnou pomoc při mimořádných událostech, ať již se jedná o živelní pohromy, průmyslové havárie či teroristické útoky.

Hasičský záchranný sbor ČR jako jedna z jeho základních složek je hlavním koordinátorem a páteří integrovaného záchranného systému (IZS), který v případě mimořádné události nebo krizového stavu slučuje všechny záchranné složky a zabezpečuje koordinovaný postup při provádění záchranných a likvidačních prací. Hasičský záchranný sbor ČR při plnění svých úkolů spolupracuje s ostatními složkami IZS i se správními úřady a jinými státními orgány, orgány samosprávy, právnickými a fyzickými osobami, neziskovými organizacemi a s druženími občanů.Hasičský záchranný sbor ČR v současnosti hraje stěžejní roli i v přípravách státu na mimořádné události. Od roku 2001, kdy došlo ke sloučení Hasičského záchranného sboru ČR (HZS ČR) s Hlavním úřadem civilní ochrany, má HZS ČR ve své působnosti i ochrany obyvatelstva - podobně, jako tomu je i v některých dalších evropských státech.Působnost Hasičského záchranného sboru ČR, jeho úkoly i kompetence v oblasti požární ochrany, krizového řízení, civilního nouzové plánování, ochrany obyvatelstva a integrovaného záchranného systému upravují zákony, které Parlament České republiky projednal a schválil v červenci 2000 s účinností od 1. ledna 2001.Hasičský záchranný sbor ČR (HZS ČR) se člení na generální ředitelství HZS ČR, které je organizační součástí Ministerstva vnitra, a dále pak v souladu s územněsprávním členěním republiky na 14 hasičských záchranných sborů krajů. Součástí Hasičského záchranného sboru ČR jsou také vzdělávací, technická a účelová zařízení: čtyři Odborná učiliště požární ochrany (ve Frýdku-Místku, Brně, Chomutově a Borovanech), dále pak Institut ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč, Technický ústav požární ochrany Praha, Opravárenský závod Olomouc a Základna logistiky Olomouc.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

to Marx

(Hanzel, 23. 5. 2007 20:49)

jj s marem souhlasim ale ja v tech hasicich zustal a ted beham v 15 letech za muze...xD a maro nice stranky...

hi

(Marx, 22. 5. 2007 15:55)

i ja sem byl v SDH bylo to tam super jenze me taky bavil i fotbal a ten zvitezil nad hasici :( skoda no ale to uz je delsi dobu

Kuk

(MInette, 21. 5. 2007 21:21)

Čau bejku...super stránky =* normálně ani bys nevěřil,ale já sem v dobrovolných hasičích :D jako byla sem tam jednou že jo :D ale pšt .. a víš kde v Petřkovicích..toe kousek od tebe že jo?? ;)